Jak jeść sezonowo w marcu?

Żyję w coraz większym pędzie, starając się zagłuszać to, co stara się mi przekazać organizm. Znasz to? W sumie większość z nas to robi, więc może to nie jest takie straszne? Czy w moim życiu jest jeszcze miejsce na cykliczność, skoro żyjemy w czasach dostatku?
Człowiek to istota mocno związana z cyklem natury. Godnym uwagi jest fakt, że główne święta religijne zbiegają się w czasie z ważnymi momentami dla przyrody. Dodatkowo ich znaczenie często odwzorowuje to, co w naturze się aktualnie dzieje.
Powrót do podążania za cyklem może być zbawienny dla naszego zdrowia w każdej postaci. Pochwałę sezonowości i docenianie tego, co ulotne można najprościej zacząć w kuchni. Gotowanie wyznaczane przez naturę to świetna przygoda i nauka pokory i wdzięczności.
Nadszedł nowy miesiąc, więc odpowiadamy na pytanie jak jeść sezonowo w marcu?

Listen to „#014 – Jak jeść sezonowo w marcu? (nagranie z live'a)” on Spreaker.

Sezonowo nie znaczy nudno

Może Ci się wydawać, że warzyw sezonowych mamy niewiele. Zwłaszcza o tej porze roku. Okazuje się jednak, że jest ich na prawdę sporo. Prawdopodobnie nie wszystkie wpadły Ci w ręce.

Poniżej znajdziesz grafikę z sezonowymi warzywami, których możesz wypatrywać o tej porze na targach.

Sezonowo w marcu
Marzec sezonowo w kuchni

Jak jeść sezonowo w marcu?

Chcesz jeść sezonowo, ale nadal nie masz pomysłu, co przygotować? Spróbuj 7 przepisów na dania sezonowe. Znajdziesz tu przepisy na dania z sezonowych warzyw jak i na takie z dodatkiem dzikich roślin jadalnych.
Smacznego!

Sezonowo w kuchni
Jak jeść sezonowo w marcu?

Sezonowo prosto z ogródka

Marzec to idealny moment, żeby zacząć swój ogródek. Nie musisz mieć wielkiej działki czy słonecznego balkonu, żeby w ciągu roku korzystać ze świeżych plonów. No bo co może być bardziej sezonowego niż garść zieleniny wprost z Twojego parapetu? Zachęcam do posiania w tym miesiącu nasion szpinaku, sałaty czy ziół. Za pare miesięcy będzie już można je zajadać.

Jeśli natomiast chcesz jakieś doraźne rozwiązanie na brak świeżości w Twojej kuchni, to polecam zacząć uprawę kiełków. Odsyłam do ekspertek ds. miejskiego ogrodnictwa – Dominiki i Kasi z www.inspekty.pl

Innym pomysłem na zastrzyk zieleniny w marcu są… dzikie rośliny jadalne 🙂

W marcu uważaj na nowalijki

Też tęsknisz już za nowalijkami? Olej rzodkiewkę czy szczypiorek z supermarketu. Tym razem… spójrz pod nogi na spacerze! 😉

Marzec to sezon na rozkwit młodych listków dzikich chwastów. Na drzewach pojawiają się te pierwsze pączki, które śmiało możesz zajadać!

Jeśli chcesz wiedzieć, jakich dokładnie dzikich roślin wypatrywać na spacerze, zostaw nam maila tutaj.

Koniecznie daj znać, czy te wskazówki pomogły Ci zacząć jeść sezonowo!

Dobrego dnia!
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *